Jak zesilovat nízkouhlíkovou omáčku

Protože maso je v nabídce pro vaši stravu s nízkým obsahem uhlohydrátů, můžete předpokládat, že i omáčky a omáčky jsou. Tradiční zahušťovadla pro bohatou krémovou omáčku jsou mouka, kukuřičný škrob nebo kukuřičná mouka, která má 6 až 7 gramů sacharidů na lžíci. S trochou jemné kuchyně můžete vychutnat hustou omáčku, abyste navlhčili krůtí prsa, steak nebo pečené kuře bez použití škrobu a vyfukování nízkotučných diet.

Snížit a přidat máslo na Thicken Gravy

Snižování omáčky nebo omáčky umožňuje přirozeně zahušťovat jako koncentrát chuti. Když pečeme nebo smažeme maso, drůbež nebo ryby, kousky vařeného masa a kapačky v pánvi tvoří základ pro bohatou omáčku. Přidejte šplouchnutí červeného vína nebo balsamico-octa a vařte na nízkém ohni, jakmile zmaříte toto jídlo. Přidejte malý vývar a vařte dolů, dokud má omáčka hustší texturu. Dokončete s patou studeného másla, které – jak se roztaví – dále zesiluje omáčku. Redukce vyžaduje trpělivost, ale je to téměř bezcharbový způsob, jak vyrobit hustou, chutnou omáčku.

Přidejte zeleninové produkty

Čerstvá zelenina přirozeně zahušťuje omáčku. Ujistěte se, že používáte volby s nízkým obsahem karbohydrátů, jako je např. Zapouzdřený květák – s 1 gramem čistého uhlohydrátu na 1/4 šálku – nebo squash s hovězím masem se 4 gramy sacharidů na 1/4 šálku. Květák je poměrně nevýrazný a bude mít chuť přísad v omáčce, zatímco butternut squash je mírně sladká a ořechová. Pokuste se také s dalšími vegetariány. Vařené lilek a cukety jsou poměrně mírné a vhodné pro omáčky s rajčatovou základnou. Zeleninové dásně nezní velmi chutné, ale ztuhnou omáčku bez jakýchkoliv zjistitelných příchutí. Mají 0 gramů čistých sacharidů – celková množství karbamidů po odečtení gramů vlákniny. Příklady zahrnují guarovou gumu a xanthanovou gumu, které najdete ve specializovaných prodejnách zdravé výživy nebo s online prodejcem. Přidejte pouze jeden nebo dva pinč, když je použijete ke zpevnění těhotenství. Mohou rychle uvést omáčku do želatinového, hladkého nepořádek.

Thicken Gravy s mlékem s nízkým obsahem karbidu

Silné mléčné výrobky, včetně zakysané smetany, smetanového sýra a smetany, dodávají bohatství na nízkotučné těstoviny. Smetanový sýr má zřetelnou chutnou chuť, ale dělá skvělou práci zahušťování s 1 gramem čistých sacharidů na lžíci polévky, zakysaná smetana je hubená a může se naklonit, pokud se přidá během procesu vaření. Přidejte ji na teplou omáčku, kterou jste odstranili z ohně za méně než 1 gram čistého uhlohydrátu na 2 polévkové lžíce. Krém zmírňuje chuť omáčky. Přidejte ho jako kuchařka – smetanový krém se ztuhne značně, když se sníží, více než většina jiných kapalin. Jedna lžíce krému má stopové sacharidy.

Experimentujte s kokosovým krémem

Kokosový krém nemusí být chuť, kterou chcete, aby se omáčka mohla pochlubit krémem díkůvzdání, ale může přidat bohatost a pocit v ústech k omáčce s kari nebo thajskými kořením. Přidejte ji během procesu vaření a nechte to lehce snížit, aby se vytvořila konzistence, kterou po ní. Nezaměňujte kokosový krém s oslazeným kokosovým krémem, který se používá k přípravě tropických nápojů. Neslazený kokosový krém je silný, bohatý a jen trochu sladký. Má 2 gramy čistých sacharidů na 1/3-šálku porce.