Jak zjistit, zda dítě má kvasinkou vyrážku

Kojenci často trpí vyrážkami, nejvíce jdou a odcházejí rychle. Vyrážky způsobené kvasinkami, typ houby, nemusí zmizet bez léčby. Candida albicans, druh kvasinek, může ovlivnit oblast plenky vašeho dítěte stejně jako její ústa. Kojenecké maminky a novorozence mohou snadno přenést infekci tam a zpět, pokud oba nemají léčbu. Kvasinkové vyrážky mají obvykle charakteristický vzhled, který usnadňuje jejich rozpoznání, ale prohlédněte lékaře svého dítěte k potvrzení a lékům.

Drozd

Thrush, běžně používaný termín pro infekci kandidou v ústech, postihuje 2 až 5 procent dětí, v červenci 2008 uvádí článek o “pediatrické výchově”. Děti mohou získat kandidovou infekci, když projíždí rodným kanálem, pokud máte v době výskytu vaginální kvasinkovou infekci. Kvasinky, obyčejná houba, normálně prospívají v tmavých, teplých, vlhkých prostředích, jako je vagina nebo ústa. Kvasinky nejčastěji postihují kojené děti, ale mohou také ovlivnit bradavky kojících matek. Pokud oba maminka a dítě nedostávají léčbu, ošetřovatelský pár předá infekci tam a zpět. Droskem u kojenců vypadá jako mléčné sýry přilepené na boky a střechu úst. Pokud se je snažíte odstranit, myslí si, že jsou mlékem, může postižená oblast krvácet.

Plenka vyrážka

Kvasinky jsou častou příčinou plicní dermatitidy, běžněji známé jako vyrážka plenky. Protože kvasnice rostou nejlépe v tmavých, vlhkých oblastech, záhyby nohou slouží jako vynikající půda pro rozmnožování kvasinek. Candida způsobuje jasně červenou vyrážku se zvednutými okraji. Menší oblasti se mohou spojit do větší oblasti. Na zčervenání může dojít k tvorbě puchýřků a hrdla. Dětští chlapci mohou na šourku vyvinout šupinatou, jasně červenou vyrážku. Vyrážka, která by mohla svědit a popálit, způsobuje bolest a nepohodlí.

Účinky

Kvasinková infekce způsobuje bolest a nepohodlí, ale má zřídkakdy závažný vliv na vaše dítě. Dusík může zasahovat do krmení, protože polykání může ublížit. Dítě, které nebude jíst, by mohlo být slabé a dehydratované. Vzácně může plicní vyrážka způsobená drozdem vést k bakteriální infekci v otevřených oblastech vyrážky.

Léčba

Drozdev u dětí se často vylučuje sama, ale pokud trvá dva týdny, podívejte se na lékaře vašeho dítěte. Protiplísňové léky zničí houbu, ale pokud ne zcela léčíte infekci, může se vrátit. Váš lékař může předepisovat antifungální krémy nebo léky na perorální podání, pokud nefungují antifungální léky. Změna vašeho dítěte často kvůli udržení sucha v oblasti a ponechání oblasti plenky otevřené na vzduchu po dobu v průběhu dne může pomáhat oblasti hojit tím, že zbaví její oblíbené podmínky růstu. Pokud láhev podáváte své dítě, odstraňte bradavky a kupte si nové, protože staré mohou stále hnízdi.