Kolik kalorií na gram produkuje alkohol?

Alkoholické nápoje jsou vytvářeny kvasením přírodních cukrů a škrobů, které přeměňují cukry na alkohol. Kalorie pocházející z alkoholu jsou známé jako “prázdné kalorie”, protože nemají žádnou nutriční hodnotu.

Kalorie

Čtyři látky poskytují kaloriím, které lidské tělo může používat pro energii: tuky, bílkoviny, sacharidy a alkohol. Bílkoviny a sacharidy mají čtyři kalorie na gram, jeden gram tuku má devět kalorií a na gram alkoholu poskytuje sedm kalorií.

Sacharidy

Pokud jste na dietě s nízkým obsahem karbohydrátů, můžete konzumovat alkoholické nápoje moderně. Destiláty, jako je brandy nebo rum, neobsahují žádné sacharidy. Jeden 4-oz. Servírování červeného vína má 2 g sacharidů a 4 oz. Bílého vína poskytuje 0,9 g. Sacharidy v pivu se liší v závislosti na značce, ale 12-oz. Plechovka pravidelného piva obsahuje asi 12 g sacharidů. Neměli byste konzumovat více než dva nápoje denně na jakékoli stravě a dokonce i některé diety s nízkým obsahem uhlovodíků zakazují alkohol.

Zvažování

Tělo nemůže uchovávat alkohol, když pijete alkoholický nápoj, vaše tělo spálí alkohol na energii. To vede k přerušení dalších procesů, jako je spalování tuků a absorpce živin.