Jak běžet s menstruačními křečemi

Vznikají při výrobě prostaglandinů vaše tělo, menstruační křeče – nazývané dysmenoreou v lékařských kruzích – mohou vést k bolestivé bolesti u mnoha žen, což může omezit dlouhodobou fyzickou aktivitu, jako je běh. Některé ženy jednoduše vynechávají cvičení během několika dnů, které vedou k jejich menstruačnímu období a zahrnují je, ale vezměte si srdce, pokud nechcete nechat menstruační křeče, aby vás nezaznamenali. Nejen, že běžíte s menstruačními křečemi, ale můžete si dát čas na stopu nebo bouchat chodník, může skutečně pomoci vylepšit vaše příznaky, tvrdí Bob Glover, spoluautor “The Runner’s Handbook”.

Předběžně probíhající úseky, které cílí na břišní svaly, pomáhají zvýšit krevní oběh, pružnost a svalový tonus v břišní a děložní oblasti, což je klíčová technika při přirozeném snížení bolesti z menstruačních křečí. Položte ruce na boky, vytáhněte břišní svaly směrem dovnitř a otočte boky pomalu ve směru hodinových ručiček, jako kdybyste používali hula obruč, proveďte 15 otáček ve směru hodinových ručiček, pak otočte směrem a proveďte 15 dalších otáčení proti směru hodinových ručiček, abyste minimalizovali bolestivé křeče, Doporučuje Dr. Allan Spreen, spoluautor “Inteligentní medicíny pro zdravější život”.

Vezměte lék na bolesti asi 30 minut předtím, než udeříte na chodník. Rozhodněte se pro volně prodejný ibuprofen nebo s lékařem promluvte o lécích proti bolesti na předpis, v závislosti na závažnosti křečí, navrhuje Glover. Přípravek, který je určen speciálně k minimalizaci menstruačních příznaků, slouží jako další možnost, jak utlumit bolest ze závažných menstruačních křečí.

Ponořte se do svého běhu a zaměřte se na krátké, intenzivní výbuchy běhu spíše než na dlouhé, pravidelné jogging. Začněte na živou procházku a poté rychle spusťte běh, jakmile dostatečně zahřejete svaly. To umožňuje, aby vaše tělo produkovalo endorphiny silněji kopnout, což může pomoci bojovat proti bolestivému účinku hormonů, které spouštějí vaše křeče, doporučuje Sam Murphy, autor knihy “Run for Life”.

Projděte rychle a vychlaďte během posledních pěti až deseti minut svého běhu. Sledujte svůj běh teplou lázní nebo aplikujte na břicho teplou topnou podložku, abyste minimalizovali zbývající menstruační bolest.