Jak odstranit anální bradavice

Anální bradavice se nejprve objeví uvnitř a kolem řiti v podobě drobných skvrn nebo růstů, hlásí lékaři v Americké společnosti kolon a rektálních chirurgů. Anální bradavice, označované také jako condyloma acuminata, mohou začínat jako malý jako pinhead a rostou na velikost hrachu. Zatímco mnoho pacientů s análním bradavicemi necítí žádné potíže a ani neví, že jsou přítomni, jiní mohou pociťovat krvácení, svědění a výtok. Anální bradavice se mohou cítit jako hromada nebo hrudka v oblasti. Ať už způsobují bolest nebo ne, anální bradavice by měly být odstraněny, protože mohou šířit infekci v celém těle.

Použijte topickou medikaci, která obsahuje kyselinu bichloroctovou nebo podofylin, pokud jsou bradavice malé a nacházejí se na kůži, která obklopuje konečník. Topické léky se používají pouze pro bradavice. Masť se aplikuje přímo na bradavice, aby se uvolnila. Lékaři v Colon & Rectal Surgery Associates hlásí, že tento postup lze snadno provést v kanceláři lékaře během několika minut.

Získejte bradavice zmrazené kapalným dusíkem poskytovaným ambulantně v kanceláři lékaře. Další postupy pro odstranění ambulantních pacientů, které mohou odstranit anální bradavice, zahrnují elektrokauterizaci a laserovou terapii. Výzkumní pracovníci společnosti Merck uvádějí, že většina procedur musí být provedena v průběhu řady léčebných postupů k úplnému vymýcení bradavic.

Podstoupit operaci k odstranění bradavic. Lékaři v Americké společnosti kolon a rektálních chirurgů hlásí, že vnitřní bradavice musí být téměř vždy odstraněny chirurgickými prostředky, které vyžadují anestezii. Postup je obvykle prováděn na ambulantním základě s lokální nebo “soumrační” anestezií, následovanou léky proti bolesti pro zmírnění nepříjemných pocitů, které pacienti obvykle trpí dva nebo tři dny poté.

Následovat pravidelné kontroly, protože ti, kteří mají bradavice odstraněny, jsou v nebezpečí, že se vrátí. Anální bradavice jsou považovány za způsobené lidským papillomavirem (HPV) a virus může zůstat v systému na chvíli a způsobit opakované ohniska bradavic. Následné návštěvy mohou být potřeba po dobu několika měsíců, aby se ujistil, že jsou úplně pryč.